nedelja 19.03.2023.
17:23

Nastavlja se kriza Ajntrahta.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Union Berlina savladali su Ajntraht iz Frankfurta sa 2:0 u meču 25. kola nemačke Buneslige.

Domaći su ovom pobedom zadržali treće mesto na tabeli koje direktno vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Ajntraht je bio bolji rival u provm poluvremenu. Imali su gosti sjajnu šansu da povedu preko francuskog napadača Kolo Muanija, ali se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku mnogo bolja igra ekipe iz glavnog grada Nemačke. Poveo je Union u 53. minuta golom Ranija Kedire koji se najbolje snašao u gužvi posle kornera.

Sve je bilo rešeno u 75. minutu kada su domaći udvostručili vođstvo. Napadač Uniona Kevin Behrens iskoristio je smušenu rekaciju odbrane Ajntrahta i poslao loptu kroz noge golmana gostiju za nova tri boda.

Ajntraht je posle novog, četvrtog uzastopnog neuspeha u ligi na šestoj poziciji sa 40 boda, dok je Union treći i ima 48 poena.