Urugvaj slavi, Brazil upao u "Ludakovu" klopku! Kolumbija brojala do pet...

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 07.07.2024.
08:16

U noći između subote i nedelje odigrane su dve utakmice četvrtfinala Kopa Amerike.

EPA-EFE/ALLISON DINNER

Reprezentacija Urugvaja eliminisala je selekciju Brazila u Las Vegasu posle boljeg izvođenja penala u kojima je bila bolja rezultatom 4:2.

Najveće iznenađenje nokaut runde Kopa Amerike priredila je četa Marsela Bijelse koja je tokom najvećeg dela meča bila i bolji rival od favorizovanog Selesaa.

"Ludak" je morao da menja već u 33. minutu kada je Arauho zbog povrede morao da ustupi mesto Hozeu Himenesu, a obe ekipe su svoju jedinu šansu u prvom poluvremenu imale praktično u istom minutu.

Prvo je udarac Nunjeza glavom završio iznad gola, da bi nedugo zatim udarac Rafinje na drugoj strani sprečio Roćet.

Usledio je veoma grub period meča koji je kulminirao direktnim crvenim kartonom za Nandeza jer je neoprezno startovao nad Rodrigom.

Pokušao je selektor Dorival Žunior da osveži tim u samoj završnici meča, ali kako nije bilo promene rezultata, odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Promašaj Militaoa u prvoj, te Daglasa Luisa u trećoj seriji najavio je veliku pobedu Urugvaja koji je u polufinale Kopa Amerike sa kreča poslao Ugarte.

Pre toga, Kolumbija je Glendejlu deklasirala ekipu Paname rezultatom 5:0.

"Kanaldžije" su već posle prvih 45 minuta bile "u kanalu" pošto su "Kafedžije" stekle tri gola prednost pre odlaska na odmor.

Mrežu Paname načeo je Džon Kordoba posle dodavanje Rodrigesa u osmom minutu, a još uvek aktuelni fudbaler Sao Paola je sedam minuta kasnije bio precizan i sa bele tačke.

Da je Hames bio veoma inspirisan za igru sinoć pokazuje i druga asistencija u lepoj akciji kod slobodnog udarca koju je golom krunisao Luis Dijas.

Prednost Kolumbije je u 70. minutu upisao Ričard Rios, a konačan rezultat postavio je defanzivac Migel Borha.

U polufinalu Kopa Amerike će se sastati Argentina i Kanada, odnosno Urugvaj i Kolumbija.