Urugvajci bili odlični, Brazilci sa penala do pobede

petak 16.11.2018.
23:00

U prijateljskom meču koji je igran na "Emiratima" u Londonu reprezentacija Brazila je bila bolja od Urugvaja.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Brazil je bolje ušao u meč, imali su šanse preko Nejmara, postigli su i jedan gol koji je poništen zbog ofsajda, a prvi put je pred golom Brazilaca pretio Suarez u 22. minutu, ali je njegov udarac zaustavio Alison.

Kavani je na kraju prvog poluvremena imao šanse da dovede Urugvajce do prednosti, ali nije uspeo da iskoristi niti jednu koja mu se ukazala, Alison je bio sjajan danas.

Alison je odbranio i udarac Luisa Suareza iz slobodnog udarca, a onda je usledio 75. minut i loša reakcija Dijega Laksalta koji pravi faul u kaznenom prostoru, Nejmar je postavio loptu na belu tačku i pogodio za konačnih 1:0.

Do kraja dobra šansa za Ričarlisona, ali bez promene rezultata, ostalo je 1:0 za Brazilce.