Usijano parisko leto, slede tektonske promene u PSŽ! Šta je plan?
Zna se ko je glavni, a ko će biti pomoćnici?

Povezane vesti
Sve će biti novo u Parizu. Dobro, ne baš sve, ali Galtijeru je klub spreman da udeli otkaz, čeka se dogovor sa novim trenerom i dalje je Murinjo prva opcija, ali on je demantovao da pregovara sa "Svecima". Blizu je 11. titula prvaka čime će PSŽ postati najuspešniji francuski klub, ali to malo koga zanima, uspeh u Evropi je prioritet, a on izostaje iz godine u godinu.
Kilijan Mbape ostaje, u to nema sumnje i klub će leto iskoristiti da ga okruži igračima koje želi i na taj način uveri da i posle 2024. ostane u rodnom gradu.
Od Mesija izgleda nema ništa, PSŽ očekuje da se on preseli u Saudi Arabiju i iako je njegov otac demantovao sporazum sa Al-Hilalom, u klubu veruju da je to gotova stvar. Leov prioritet je Barselona, pa Španija ili Azija, PSŽ je svejedno, projekat "LŠ" nije uspeo sa Mesijem.
Nejmar bi da ode, i klub nema ništa protiv, ali to je iz pozicije Nejovih godina, povreda i pre svega primanja gotovo nemoguća misija. On se neće odreći oko 40 miliona evra, ima interesovanja iz PL, ali morao bi da prepolovi platu, Čelsi se i dalje raspituje, no, bio bi veliki poraz za PSŽ da ga pusti bez obeštećenja, za njega su platili svetski rekord od 222 miliona evra.
Kada je u pitanju još jedna velika zvezda, REamos, on je bliži ostanku. Prošla godina je zbog povrede bila za zaborav, ove je pokazao liderske kvalitete i mogao bi da ostane. Galtije ga smatra za vođu i čoveka od poverenja, ali trener će otići.
Direktor Kampos pregovara sa Mendešom oko Murinja, on je već radio sa Portugalcem u Realu. Poslednju reč imaće Doha, navodno Al-Kelaifi kod kraljevske porodice optira za Tijaga Motu koji je legendar Parižana, a i dalje ne treba isključiti Nagelsmana.
Od trenera će zavisiti i neka pojačanja, ali se već zna da klub želi Kamavingu iz Reala, Kola Muanija iz Ajntrahta, Mendeš im predlaže Mateusa Nunješa iz Vulvsa, u napadu još figuriraju Osimen iz Napolija i naravno Hari Kejn što je teža opcija.
Priča se da bi Verati mogao da ode u Saudi Arabiju, da će još neki igrači prve postave biti pod lupom, a neuspešne akvizicije poput Eitikitea, Danila Pereire, možda i Renata Sančeza napustiti klub.
Ovo leto će biti vruće u Parizu, iza svega stoji cilj svih ciljeva da se Kilijan Mbape uveri da ima budućnost na "Parku Prinčeva".
0 Komentara