petak 01.03.2024.
22:58

Interesantan potez trenera Pari Sen Žermena.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Pari Sen Žermena rezultatom 0:0 u okviru 24. kola francuske Lige 1.

Derbi kola francuskog šampionata nije opravdao taj epitet, uzevši u obzir da nismo videli mnogo toga od prve i treće ekipe u Francuskoj u ovom trenutku.

Najveću pažnju privukao je potez Luisa Enrikea da nakon prvih 45 minuta u svlačionici ostavi Kilijana Embapea, a kako niej bilo vidljivo da se radi o povredi, ovo se može protumačiti i kao poniženje.

Što se same utakmice tiče, Monako ju je bolje otvorio, a uspeo je i da pogodi posle udarca Ben Jedera, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

Uspeo je Pari Sen Žermen da se "pojavi" u drugom poluvremenu, pa je tako lepu priliku imao prvo Barkola, a potom i Vitinju kada se istakao Majecki.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako Pari Sen Žermen i dalje prvi sa 55 bodova, dok je Monako treći sa 42.