subota 22.01.2022.
22:39

Vredniji bod ide za Bergamo.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Fudbaleri Lacija i Atalante odigrali su nerešeno 0:0 u derbiju 23. kola Serija A odigranom na rimskom "Olimpiku", a daleko vredniji bod ide za Bergamo.

Meč nije obilovao šansama. Lacio je najbliži vođstvu bio u 64. minutu kada je Zakanji naleteo na loptu posle centaršuta Sergeja Milinkovića-Savića, ali je njegov udarac završio na stativi.

Solidan pokušaj imao je Adam Marušić, a u 77. minutu oprobao se i Luis Alberto, međutim njegov udarac je bio preslab da ugrozi gol Atalante.

Za razliku od domaćina koji je bio željniji pobede, gostima je bod odgovarao i nisu previše zapinjali, pa im je početni rezultat odgovarao i na kraju.

Atalanta je drugim uzastopnim remijem odražala dva boda prednosti u odnosu na Juventus za mesto koje pretenduje u Ligu šampiona, dok je Lacio ostao na šestom mestu sa tendencijom da dodatno sklizne ukoliko do kraja kola slave Fjorentina i Roma.