nedelja 19.03.2023.
19:58

Presudio Matija Zakanji, u okršaju dvojice Srbina slavio je mlađi.

AP Photo/Gregorio Borgia

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Rome rezultatom 1:0 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Veliki Derbi dela Kapitale rešio je Matija Zakanji pogotkom u 65. minutu meča.

Kako se i očekivalo, terensku incijativu preuzeo je Lacio koji je i zapretio u dva navrata preko Andersona i Zakanjija, a posao im je olakšao Ibanjez koji je bio isključen posle prekršaja nad reprezentativcem Srbije Sergejom Milinkovićem Savićem.

Nije Roma ličila na sebe ni u drugom delu meča, Rui Patrisio je morao da sprečava pokušaj Luisa Alberta, kasnije i Pedra i Andersona.

Ipak, spasa nije bilo u 65. minutu, Anderson je lepo ostavio loptu Matiji Zakanjiju koji je odlično završio akciju udarcem u dalji ugao gola Ruija Patrisija.

Dva minuta kasnije, Roma je uspela da postigne pogodak posle centaršuta sa polovine terena, bio je to autogol Kazalea, ali je on poništen zbog ofsajda.

Neposredno pre toga u igru je ušao i Nemanja Matić, Žoze Murinjo je pokušavao da izmenama razdrma ekipu, međutim to mu nije uspelo, pa je Lacio sada zauzeo drugu poziciju u Seriji A sa 52 boda, dva više od Intera koji svoju utakmicu igra protiv Juventusa od 20.45.

Sa druge strane, Roma je peta sa 47 bodova.