Utakmica za zaborav Strahinje Pavlovića - Posle penala i crveni, Monako slavi Ben Jedera!

Autor: Nemanja Janošev
petak 19.11.2021.
22:55

Podela bodova, srpskog reprezentativca od kritika spasio Ben Jeder.

@AS_Monaco_EN/Twitter

Fudbaleri Monaka i Lila odigrali su nerešeno (2:2) uvodnu utakmicu 14. kola Lige 1.

Sjajna utakmica odigrana je na stadionu "Luj II" u kneževini, gde je već posle 10 minuta igre, Lil imao dva gola viška, ali uprkos tome, nije uspeo da trijumfuje.

Nakon svega tri minuta utakmice, Strahinja Pavlović je bio neoprezan i preoštar u želji da skloni loptu ispred Čeke. Nagazio je Portugalca u svom šesnaestercu, dobio žuti karton, a Džonatan Dejvis zatresao mrežu sa bele tačke

Nedugo potom, sjajnu loptu Tjaga Đaloa, Dejvis pretvara u novi gol, svoj 10. ove sezone i prvi je fudbaler sa dvocifrenim brojem pogodaka u ovoj sezoni Lige 1. Do kraja poluvremena, veoma lep gol, u bliži ugao, postigao je Krepin Dijata, koji je kasnije zbog povrede napustio igru.

Junak utakmice definitivno je bio Visam Ben Jeder. Sačekao je šansu sa klupe, a onda po ko zna koji put pokazao kvalitet vrsnog napadača i to sve u trenucima kada je Monako imao igrača manje.

Pet minuta nakon izjednačenja, odnosno u 78. drugi žuti karton zaradio je Strahinja Pavlović, koji je odigrao utakmicu za zaborav.

Monako je došao do 19. boda i sedmoplasirani su tim na tabeli, dok je Lil 12. sa 17 poena.