Ništa od šampionske proslave, Čelsi pokazao zube Pepu - gledaćemo sjajno finale LŠ!

subota 08.05.2021.
20:24

"Etihad" video Čelsi koji je u sjajnom naletu!

EPA-EFE/Shaun Botterill

Mančester siti će biti šampion Premijer lige, ali još to nije obezbedio matematički.

Ekipa Pepa Gvardiole je danas poražena od Čelsija u uvertiri finala Lige šampiona, bilo je 1:2 (1:0).

Mančester siti je prvi stigao do prednosti i to u samom finišu prvog poluvremena, tada je Kristensen pogrešio na svojoj polovini, lopta je na kraju došla do Sterlinga koji pogađa bez velikih problema za 1:0, igrao se 44. minut.

Mogao je tim Pepa Gvardiole da stigne i do još ubedljivije prednosti pred nastavak susreta, ali je Aguero nonšalantno izveo kazneni udarac, pokušao je "Panenku", ali je Mendi to lagano odbranio, nešto kao Stojković Kasanu.

Čelsi je do izjednačenja stigao u 63. minutu susreta, tada je Aspilikueta oduzeo loptu na sredini terena, napravili su gosti odličnu kontru koju je na kraju završio Ziješ za 1:1.

Gosti su dokazali da su i više nego ozbiljni u nameri da osvoje Ligu šampiona, napadali su do kraja meča, bili bolji rival u drugom poluvremenu i postigli čak i gol, ali je on poništen zbog ofsajda u 81. minutu.

Ipak, gosti do pobede stižu u trećem minutu nadoknade, tada je MArkos Alonso uspeo da pogodi za konačnih 1:2.

Uglavnom, Mančester siti još zvanično nije osvojio titulu, imao je danas šansu da to ozvaniči, a Čelsi je sada veoma blizu plasmana u Ligu šampiona za koju se nada da će učešće obezbediti na lepši način.