nedelja 21.02.2021.
22:45

Roma bez pobede na gostovanju.

EPA-EFE/Mario Taddeo

Ekipa Rome nije uspela da dođe do tri boda na gostovanju Beneventu, bilo je 0:0.

Počelo je golom Đaluke Lapadule koji je poništen zbog ofsajda, potom je isti igrač pao u kaznenom prostoru u 33. minutu kada je sudija samo odmahnuo rukom.

Roma je imala loptu u svom posedu, ali bez nekih kolosalnih šansi u prvom delu igre.

U nastavku Roma ostaje sa igračem više, pošto je iskusni Kamil Glik dobio drugi žuti karton, što je dovelo do više napada ka golu Beneventa. Rik Karsdorp je imao prvu šansu, šutevi su se ređali jedan za drugim, a Benevento nije uspevao da dođe do ozbiljnog napada i uglavnom su se fokusirali na odbrambene zadatke.

Dosuđen je bio i penal sa Romu u poslednjim minutima utakmice, ali je VAR dokazao suprotno.

Ipak, bez golova se završilo, Roma je propustila šansu da sa igračem više čitavih pola sata utakmice postigne makar pogodak i da se dodatno približi Milanu na drugoj poziciji na tabeli Serije A.