Uzalud Jovetićev gol, Herta pala posle preokreta

nedelja 15.08.2021.
19:29

Ovom utakmicom kompletirano je prvo kolo Bundeslige.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

U poslednjoj utakmici prvog kola Bundeslige, ekipa Kelna je na svom terenu večeras savladala berlinsku Hertu sa 3:1.

Početak meča nagoveštavao je drugačiji ishod, pošto je Herta povela već u šestom minutu meča. Gosti su tada iznudili prekršaj na tridesetak metara od gola, iskosa sa desne strane, usledio je centaršut u peterac, na trenutak je stativa spasila domaće,ali je odbijenu loptu rezultat u mrežu sproveo Stevan Jovetić - 0:1.

Ovaj rezultat ostao je na snazi do finiša prvog poluvremena, kada je Modeste doneo izjednačenje Kelnu.

To je bio samo uvod u potpuni preokret koji je usledio početkom drugog poluvremena. Režirao ga je Florijan Kajnc koji je sa dva gola, u 52. i 55. minutu meča postavio konačnih 3:1 za Keln.

Doduše, Herta je u 80. minutu još jednom zatesla mrežu preko Askasibara, ali je posle intervencije iz VAR sobe taj gol poništen zbog ofsajda.