subota 19.12.2020.
22:52

Sjajna partija, ubedljiva pobeda za prvo mesto...

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

U okviru 16. kola francuske Lige 1, ekipa Liona večeras je odigrala odličan meč na gostovanju u Nici, gde je ubedljivo savladala domaćina rezultatom 4:1.

Ovim trijumfom, Lion se makar privremeno probio na sam vrh tabele, sa bodom više od Lila i dva od PSŽ-a, ali uz meč više.

Pred kraj prvog poluvremena, Đuri je vratio nadu domaćima, smanjio je na 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Ali, u nastavku, Lion je briljantno koristio prilike za kontranapade i stigao do ubedljivog trijumfa.

Jednu takvu, izvanrednu akciju videli smo u 63. minutu, kada je Depaj sa svoje polovine poslao dugu loptu ka Kadeveru, koji je zajedno sa Ekambijem umakao svojim čuvarima, na kraju je obišao istrčalog golmana i asistirao Ekambiju koji je bez problema prosledio u praznu mrežu - 3:1 za Lion.

Deset minuta kasnije, još jedan silovit napad Liona, sa velikim brojem igrača u završnici, a egzekutor je ovoga puta bio Auar za konačnih 4:1.

Na ulasku u sam finiš meča, ''sevnula'' je još jedna Lionova kontra, ali Depaj nije uspeo da savlada protivničkog golmana u situaciji jedan na jedan.