Vajnaldum i Sisoko "razbijali", Mitar osigurao trijumf Njukasla!

nedelja 18.10.2015.
18:51

Ekipa Njukasla danas je slavila prvu pobedu u prvenstvu, Norič nije imao šanse na Sent Džejms Parku, na kraju je bilo 6:2. Novi gol Aleksandra Mitrovića.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Njukasl sasvim zasluženo slavi prvu pobedu u ovogodišnjem prvenstvu, Stiv Meklaren može da odahne nakon 12 mečeva na kojima nije uspeo da zabeleži pobedu u Premijer ligi.

Najzaslužniji za ovu pobedu Njukasla nad Noričom jeste Žoržinjo Vajnaldum, postigao je čak 4 gola u pobedi, a pored njega svakako treba nahvaliti i Musu Susokoa koji je zabeležio tri asistencije.

Njukasl je poveo preko Vajnalduma, Mbokani je izjednačio, a nakon toga su domaći golovima Vajnalduma i Pereza stigli do dva gola prednosti.

Ipak, samo minut nakon što je postignut treći gol Njukasla Norič se vratio u igru i to preko Redmonda u 34. minutu.

Početak drugog dela igre nagoveštavao je veoma neizvestan meč do kraja, Norič je krenuo nešto bolje, ali je njihove nade ugasio reprezentativac Srbije, Aleksandar Mitrović.

Primio je na sjajan način loptu koju je poslao Sisoko, opalio levicom ka golu gostiju i postigao sjajan gol za 4:2.

Do kraja smo videli još dva gola Njukasla, oba u režiji Žoržinja Vajnalduma za konačan i veoma ubedljiv trijumf Njukasla pred svojim navijačima.