nedelja 04.04.2021.
20:49

Utakmica trajala skoro dva i po sata.

EPA-EFE/ROMAN RIOS

Fudbaleri Kadiza pobedili su ekipu Valensije rezultatom 2:1 (1:1) u 29. kolu La Lige.

Prvo poluvreme bilo je i više nego uzbudljivo, pošto je Kala doneo prednost Kadizu u 14. minutu, a već u 19. je Gameiro izjednačio posle asistencije Guedeša.

Na isteku pola časa igre dogodio se skandal, u centru je bio štoper Valensije Diakabi, koji je zaradio žuti karton i sukobio se sa igračima Kadiza i onda je napustio teren i odbio da se vrati. Navodno su ga domaći igrači vređali na rasnoj osnovi i usledio je prekid od skoro pola sata. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Ipak, trener Valensija Havi Grasija odlučio je da zameni Diakabija, a na poluvremenu je išao i Kala, koji je uvredio gostujućeg štopera.

Drugo poluvreme nije bilo toliko uzbudljivo, Filip Malbašić je u igru ušao u 73. minutu umesto Alvara Negreda, dok je Ivan Šaponjić ceo meč presedeo na klupi. Na drugoj strani Uroš Račić je odigrao 90 minuta  u poraženom timu.

U samom finišu utakmice, tačnije u 88. minutu Mauro je glavom doneo preokret i veliku pobedu Kadizu.

Valensija je sada 12. sa 33 boda, dok je Kadiz skočio na 13. sa bodom manje i tako je osigurao opstanak.