subota 03.02.2024.
16:01

Pobeda "slepih miševa".

EPA-EFE/Ana Escobar

Fudbaleri Valensije pobedili su na svojoj "Mestalji" ekipu Almerije rezultatom 2:1 u 23. kolu La Lige.

Valensija je oba gola postgila u ranoj fazi meča, čime je stekla dovoljnu prednost da osvoji tri boda.

U 14. minutu Lopez je centrirao, a loptu je u šesnaestercu dočekao Ugo Duro i pogodio za 1:0.

U 23. minutu Valensija je došla do drugog gola kada je Pepeluov centaršut sa levog boka dočekao Jaremčuk i glavom pogodio za 2:0.

Almerija je u finišu prvog poluvremena uspela da dođe do gola, ali je on poništen posle asistencije iz VAR sobe zbog prekršaja tokom akcije kada je postignut gol.

Ali, Almerija je na startu drugog dela uspela da se vrati u meč, pošto je u 50. minutu Aribas pogodio za 2:1.

Valensija je imala veliku šansu da reši sve dileme, ali je u 61. minutu Pepelu promašio penal.

Almerija je imala više od igre i bolje prilike, ali nije uspela da dođe do boda. U finišu su gosti ostali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton zaradio Leo Baptistao.

Valensija je sada sedma sa 35 bodova, dok je Almerija ostala na poslednjem mestu na tabeli kao siguran putnik u drugu ligu.