subota 24.04.2021.
20:45

Račićev tim u krizi.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Fudbaleri Valensije nastavili su seriju loših rezultata stigavši do petog uzastopnog meča bez pobede pošto su na svom terenu odigrali samo 1:1 protiv Alavesa u meču 32. kola La Lige.

U prvih sat vremena igre obema ekipama je poništen po jedan gol iz ofsajda, a prvu ozbiljniju pretnju ka golu domaćih Alaves je imao preko Hoselua u 67. minutu.

Vođstvo timu iz Baskije doneo je Džon Gvideti u 84. minutu posle velike gužve u kaznenom prostoru domaćih nakon ubačene lopte iz slobodnog udarca.

Samo dva minuta kasnije gosti su ostali sa igračem manje nakon isključenja Havija Lopeza zbog nesportskog ponašanja, a na minut pre kraja regularnog dela igre usledilo je izjednačenje.

Nesmotrenost odbrane gostiju iskoristio je Hoze Gaja i odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, pa je Valensija sa petim mečom bez pobede ostala na 14. mestu sa sedam bodova više od zone ispadanja, ali i meč više.

Alaves je četvrtim mečom bez poraza pobegao Valjadolidu na dva boda prednosti uz meč više.