Valensija nanela prvi poraz ''Milionerima'' na pripremama - Evrogol Guedeša!

ponedeljak 18.07.2022.
22:45

Guedeš dvostruki strelac.

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Valensije savladali su ekipu Borusije iz Dortmunda rezultatom 3:1 u prijateljskoj utakmici.

Susret je odigran na stadionu Altah u Austriji.

Valensija je prva došla do vođstva u 40. minutu golom Gonzala Guedeša. Lopta se nakon njegovog šuta odbila od odbrambenog fudbalera i preskočila golmana Kobela.

Na početku drugog poluvremena ''milioneri'' dolaze do izjednačenja. Strelac je u 51. minutu bio Maro Rojs sa bele tačke.

U nastavku utakmice izabranici Đenara Gatuza dodaju gas i u razmaku od samo četiri minuta postižu dva gola za konačnih 3:1.

Strelci su bili Markos De Souza u 58. minutu, dok se Guedeš sa evrogolom u 62. minutu drugi put upisao u strelce.

Nakon tri pobede, Borusiji je ovo prvi poraz na pripremnim utakmicama, dok je ekipi Valensije ovo bila prva provera pred početak nove sezone.