Valensija odbranila "Mestalju", Sevilja ostala bez dva boda

sreda 19.01.2022.
23:30

Bod ostaje u Valensiji.

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Fudbaleri Valensije uspeli su da otkinu bod favorizovanoj Sevilji odigravši 1:1 na "Mestalji" u meču 21. kola Serije A.

Sevilja je povela u sedmom minutu nakon nesrećnog autogola Muktara Dijakabija, koji je nespretno prevario svog golmana u pokušaju da osujeti centaršut rivala.

Sevilja je mogla do 2:0 da je golman Valensije sjajno zaustavio pokušaj Lukasa Okamposa.

Valensija je uzvratila preko Hozea Gaje, ali je njegov gol u 14. minutu poništen zbog ofsajda.

Sevilja je u 38. minutu pogodila stativu preko Rafe Mira, a "Slepi miševi" su do izjednačenja došli na minut pre odlaska na poluvreme kada je Gonzalo Guedeš glavom zatresao mrežu.

Prva u nastavku je zapretila Valensija, ali je onda u poslednjih pola sata igre Sevilja preuzela tempo igre.

Gosti su bili apsolutni vladaoci poseda lopte, a najbolju priliku do kraja meča imali su preko Žezusa Korona, ali lopta nikako nije htela u gol.

Valensija je u 89. minutu ostala sa igračem manje nakon isključenja Gaje.