subota 25.09.2021.
18:25

Važna pobeda Baskijaca.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Valensije i Atletik Bilbaa remizirali su rezultatom 1:1 u sedmom kolu La Lige.

Valensija je danas umalo sama sebe pobedila, tačnije Maksi Gomez koji je napravio dva žuta kartona, i u finišu ostavio svoju ekipu na cedilu.

Bilbao nije bio mnogo bolji rival, praktično su gosti poveli iz jedini prave prilike u 69. minutu kada je strelac bio Injigo Martinez.

Valensija je i posle primljenog gola krenula u ofanzivu, a u 71. minutu Andre je uputio opasnu loptu, Bilbao je imao sreće.

Ipak, kada je u 82. minutu Maksi Gomez zaradio nepotreban drugi žuti karton, delovalo je da je kraj, ali Valensija je imala još snage.

Sa igračem manje, Valensija je u nadoknadi uspela da izjednači, Guedeš je vratio povratnu, a na pravom mestu našao se Andre za 1:1.

Valensija je sada peta  sa 11 bodova, dok Bilbao ima jedan manje i zauzima sedmu poziciju.