subota 22.10.2022.
20:26

Reprezentativac Južne Koreje presudio bivšem klubu.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Fudbaleri Majorke savladali su kao gosti ekipu Valensije rezultatom 2:1 u okviru 11. kola španske Primere.

Prvo poluvreme na Mestalji nije nam donelo mnogo uzbuđenja, uz napomenu da je Rajković dobro reagovao i odbranio udarac Andree Almeide.

U nastavku meča, sve je prštalo od akcije.

Igrao se 51. minut kada je sudija Sančes dosudio penal za Valensiju posle prekršaja Antonija, a siguran sa bele tačke bio je Edinson Kavani.

Usledila je hrabrija igra gostiju sa Balearskih ostrva, takav pristup im se i isplatio u 64. minutu kada je sudija dosudio penal na drugoj strani posle prekršaja Nika.

Majorci je izjednačenje doneo Murići dva minuta kasnije, nakon toga u igru je ušao i Matija Nastasić, a ubrzo potom četa Havijera Agirea stigla je do totalnog preokreta.

Igrao se 83. minut, sjajno dodavanje Rodrigeza iskoristio je bivši fudbaler upravo Valensije Li Kang-In koji je promešao odbranu "slepih miševa" i spretno zatresao mrežu Mamardašvilija.

Majorka je ovom pobedom stigla do 12. boda i nalazi se na 12. poziciji španske Primere, dok je Valensija deveta sa tri boda više.