subota 19.03.2022.
18:20

Važna pobeda Valensije.

EPA-EFE/Ana Escobar

Fudbaleri Valensije pobedili su u gostima ekipu Elčea rezultatom 1:0 u 29. kolu La Lige.

Jedini pogodak na meču postigao je Guedeš u 50. minutu.

Valensija je bila nešto bolji rival, a već u sedmom minutu Guljamon je pogodio, ali iz ofsajda, pa je gol poništen.

Gosti su poveli u 50. minutu kada je Guedeš pobegao po desnom boku ušao u peterac i uspeo da prevari golmana i svog čuvara za 0:1.

Elče je postigao pogodak u 67. minutu preko Roka, ali je iz VAR sobe stigla signalizacija da je i on bio u ofsajd poziciji, pa je i ovaj gol poništen.

Nakon toga, trener Valensije Bordalas odlučio je da zatvori prilaze golu, uveo je našeg Uroša Račića.

Kada je u nadoknadi direktan crveni karton zaradio Mohika, bilo je jasno da Elče neće uspeti da dođe ni do boda.

Valensija je ovim trijumfom skočila na deveto mesto  sa 40 bodova, dok je Elče 14. sa 32.