subota 15.04.2023.
15:59

Sporan je bio gol Viljareala.

EPA-EFE/Domenech Castello

Fudbaleri Valjadolida savladali su Viljareal na gostovanju sa 2:1 u meču 29. kola španske Primere.

Gosti su neočekivano poveli vće u drugom minutu., kada je asistenciju Larina u gol pretvorio Selim Amala.

Valjadolid je udvostručio prednost u 34. minutu nakon sjajnog solo prodora i pogotka Džavada El Jamika.

Ogromnu šansu da smanji prednost gostiju imao je ofanzivac Viljareala Čukvueze koji je zaobišao golmana Valjadolida Masipa, ali je uspeo da sa pet metara promaši prazan gol.

Viljareal je prepolovio zaostatak preko Kapua u 74. minutu, ali je njegovom golu prethodio očigigledan faul Čukvuezea nad El Jamikom u šesnaestercu Valjadolida, ipk VAR se nije oglasio. Tada je pobesneo trener gostiju Paulo Pecolano koji je dobio crveni karton.

Gosti su do kraja susreta sačuvali prednost i zasluženo stigli do trijumfa.

Viljareal je nakon ovog poraza na petom mestu prvenstvene tabele sa 47 bodova, dok je Valjadolid 14. i ima 32 boda.