petak 19.05.2023.
23:00

Peti uzastupni poraz.

EPA-EFE/Roman Rios

Fudbaleri Kadiza pobedili su Valjdolid rezutlatom 2:0 u okviru 35. kola španske La lige.

Domaći su imali šansu da dođu do vodstva u prvom poluvremenu preko penala, ali je Alkaraz promašio pogodivši stativu, pa su timovi mirnih mreža otišli na pauzu.

Do prednosti Kadiz je konačno stigao preko Tea Bongonde u 69. minutu. Isti igrrač potvrdio je vodstvo domaćih preko penala u 76. minutu.

Da sve bude još gore, Valjadolid je ostao i sa igračem manje 10-ak minuta do kraja meča, pošto je Martin Hongla dobio direktan crveni karton.

Posle ovog meča, Kadiz je 14. sa 38 bodova, jednim manje od Selte, dok je Valjadolid 17, odnosno jednom mesto iznad zone ispadanja i bodom više od Hetafea koji je 18.

Ostalo je još tri kola do kraja, pa će Valjadolid bodove da osigura ostanak morati da potraži na nekom drugom mestu.