Vanja na vetrometini, Ilić skrivio penal, Inter odneo bodove iz Torina!

subota 21.10.2023.
19:56

Posle mučenja u prvom poluvremenu, rutinska pobeda vicešampiona Evrope.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Intera savladali su ekipu Torina u gostima rezultatom 3:0 u okviru devetog kola italijanske Serije A.

Meč na severu Italije bolje je otvorio domaćin, izabranici Ivana Jurića propustili su dve odlične prilike kada je prilikom udaraca Seka i Pelegrija zablistao Zomer svojim odbranama.

Sve konkretno videli smo u drugom poluvremenu.

Igrao se 59. minut kada je Damfris probio po desnoj strani i uposlio Markusa Tirama koji je bio sam i sa desetak metara savladao reprezentativca Srbije Vanju Milinkovića Savića.

Osam minuta kasnije, "neroazuri" stižu i do drugog gola, Aćerbi je lepo reagovao posle kornera s leve strane i loptu prosledio Lautaru Martinezu koji je glavom zatresao mrežu "bikova".

Usledio je dosta mirniji ritam, u igru Torina ušao je još jedan reprezentativac Srbije Ivan Ilić, dok je Nemanja Radonjić meč presedeo na klupi.

Upravo je Ilić bio vinovnik događaja u samom finišu meča kada je srpski vezista načinio penal nad Mhitarijanom.

Siguran sa kreča za pobedu bio je Hakan Čalhanoglu u četvrtom minutu nadoknade vremena, pa je Inter ponovo zauzeo čelnu poziciju u Seriji A sa 22 boda, jednim manje od Milana koji sutra igra meč sa Juventusom.

Torino zauzima 14. poziciju sa devet bodova.