Vanja sačuvao mrežu "bikova", Sampdorija pokušavala svim silama, ali stigla samo do boda

nedelja 19.12.2021.
20:15

Odigrana su još dva meča italijanskog prvenstva.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Torino je minimalnim rezultatom pobedio ekipu Verone u okviru 18. kola Serije A.

Na početku meča Verona je pokazala inicijativu. Vanja Milinković-Savić je morao da interveniše, uspeo je da preseče pas Darka Lazovića i sačuva mrežu.

U 35. minutu Manjani je isključen zbog oštrog starta i Verona je ostala sa 10 igrača na terenu, što je svakako olakšalo posao "bikovima".

Odmah po isključenju, Torino je poveo. Pobega je naleteo na loptu u kaznenom prostoru i poslao je u mrežu.

U samom finišu meča Tameze je primio pas na ivici kaznenog prostora i velikom jačinom šutirao u gol, ali je Milinković-Savić sjajno reagovao i pročitao ovaj šut.

Torino je 10. na tabeli sa 25 bodova, dok je Verona 13. sa 23 osvojena boda.

U drugom meču Sampdorija i Venecija su odigrale nerešeno rezultatom 1:1 u Đenovi.

Poveli su domaći već u prvom minutu utakmice preko Gabiadinija. Ubrzo posle toga Venecija je imala priliku, međutim nije je uspešno realizovala, pa je Sampdorija sa prednošću otišla na pauzu.

Do izjednačenja je došlo tek u 87. minutu preko Henrija, koji je doneo Veneciji važan bod.

Sampdorija je pokušavala svim silama da upiše pobedu, uputila je čak 18 šuteva ka golu, od toga osam u okvir, međutim nisu imali sreće.

Sampdorija je 15. na tabeli sa 19 bodova, dok je Venecija 16. sa dva boda manje.