VAR ''pogurao'' Valjadolid, Valensija uzvratila u poslednjim sekundama!

subota 21.12.2019.
23:00

Valjadolid nastavio seriju utakmica bez pobede, sekunde su ga delile od trijumfa.

EPA-EFE/Kai Foersterling

U poslednjoj velerašnjoj utakmici 18. kola španske Primere, Valjadolid i Valensija su podelili bodove, bilo je 1:1 na ''Hose Zorilji''.

Dugo već Valjadolid nije pobedio, zbog toga se i nalazi tek na 14. mestu na tabeli, a večeras je domaćin zaista bio blizu trijumfa.

Igrao se 83. minut meča, kada je Valjadolid poveo. Sve se dogodilo posle slobodnog udarca koji je izveo Gvardiola, golman Valensije Domenek je odbio tu loptu koja je išla u gornji levi ugao, potom je još malo potrajao pritisak domaćih, a tek kada je njihova akcija završena, sudija je odlučio da situaciju iz slobodnog udarca proveri VAR tehnologijom.

Delovalo je tada da će Valjadolid dobiti ovaj meč, ali u četvrtom minutu sudijske nadoknade Valensija ipak stiže do boda. Manu Valjeho je bio strelac izjednačujućeg gola, pošto je na centaršut Toresa sa desne strane, sačekao loptu u petercu i bez problema je prosledio u mrežu - 1:1.