VAR pokrenuo Eibar, Ćarles "odbranio tvrđavu"

petak 15.02.2019.
22:55

Zanimljiva utakmica na otvaranju 24. kola španske Primere. Hetafe ispustio trijumf na gostovanju Eibaru.

Epa-Efe/Javier Etxezarreta

Prvi meč 24. kola španske Primere završen je bez pobednika, ali publika na "Ipurui" nije uskraćena za uzbuđenja.

Eibar i Hetafe odigrali su 2:2 (0:1) i podelili plen, a domaćin je do boda stigao uz pomoć VAR tehnologije i raspoloženog Brazilca Ćarlesa.

Haime Mata je doveo Hetafe u vođstvo u 37. minutu susreta, a već na startu drugog dela prednost gostiju duplira Dimitri Fulke.

Delovalo je u tim trenucima da će Eibarova trvđava pasti posle više od četiri meseca, ali je situacija iz 67. minuta pokrenula domaćina. Nakon asistencije VAR tehnologije glavni sudija pokazuje na belu tačku, a Ćarles vraća Baske u život.

Deset minuta pre kraja odbrana Hetafea pravi kardinalnu grešku, a Brazilac Ćarles drugim golom na meču postavlja konačan rezultat i donosi bod Eibaru.

Remiju na "Ipurui" najviše se raduju fudbaleri Sevilje koji će u nedelju imati priliku da uvećaju bodovnu prednost u odnosu na Hetafe.