VAR radio prekovremeno, Bonaventura promašio penal, a Pinamonti doneo trijumf Sasuolu!

Autor: Lazar Nikolić
subota 06.01.2024.
22:42

Svega je bilo večeras.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Sasuola savladali su Fiorentinu sa 1:0 u meču 19. kola italijanske Serije A.

Domaći su do trijumfa stigli golom Andree Pinamontija, ali to nije bilo sve zanimljivo što se dogodilo večeras na "Mapei" stadionu.

Poveo je Sasuolo u devetom minutu kada je Markus Pedersen sjajno prošao po levoj strani i uposlio neometanog Pinamontija, a napadaču domaćih nije bilo teško da iz odlične pozicije zatrese mrežu "viole".

Sasuolo je postigao i drugi pogodak posle samo tri minuta igre u drugom delu preko Kristijana Torstveda, ali je nakon VAR provere utvrđeno da se Norvežanin nalazio u ofsajd poziciji, pa je pogodak poništen.

Fiorentina je najbolju moguću priliku da dođe do izjednačenja imala u 64. minutu kada je Đakomo Bonaventura loše izveo penal, a golman Sasuola Andrea Konsilji sjajnom paradomzaustavio njegov udarac.

Tri minuta kasnije zatresla se mreža Sasuola, ali gol nije priznat. Dankan je šutira sa distance, a lopta pogodila prečku i odbila se do Martineza Kvarte, Argentinac je smestio u gol, ali je VAR utvrdio da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali se Sasuolo odbranio i sačuvao pobedu.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je čitav meč za tim iz Firence.