VAR upropastio sve šanse Totenhemu, Čelsi je prvi finalista Liga kupa

sreda 12.01.2022.
22:44

Zasluženo.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Čelsija su u drugom meču Liga kupa savladali Totenhem rezultatom 1:0. Antonio Konte je nadigran od strane svog bivšeg kluba. U prvom susretu bilo je 2:0 za tim Tomasa Tuhela.

“Plavci” su rešili posao već u prvom poluvremenu kada je u 18. minutu Maunt poslao loptu iz kornera, a Ridiger bio na pravom mestu da je pošalje u mrežu za 1:0.

Nije bilo mnogo ozbiljnih prilika u nastavku utakmice.

Sporna situacija desila se posle nekih sat vremena igre kada je Kepa preoštro startova, a sudija svirao penal, da bi potom konsultujući var Totenhemu uskratio priliku za izjednačenje, što se ni malo nije svidelo domaćem timu.

Ipak, Kejn je stigao do pogotka za Totenhem, međutim ponovo je VAR pokvario radovanje, jer je dosuđen ofsajd.

Drugi polufinalni par čine Liveprul i Arsenal, a njihov prvi meč na programu je sutra.