ponedeljak 02.11.2020.
23:00

Džejmi Vardi je neverovatan.

EPA-EFE/Jon Super

Fudbaleri Lestera pobedili su u gostima ekipu Lidsa rezultatom 4:1 (2:0) u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige.

Heroj je bio po ko zna koji put Džejmi Vardi, dvostruki asistent i strelac trećeg gola.

Već u drugom minutu, posle velike greške odbrane Lidsa, Vardi je nesebično proigrao Barnsa kome nije teško da pogodi prazan gol - 0:1.

Već u 21. minutu, Vardi je šutirao glavom, na odbitak je naleteo Tilemans za laganih 0:2, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Lids je odlično otvorio drugi deo igre, pošto je već u 48. minutu Dalas iskoristio asistenciju Herisona za 1:2.

Domaći su nastavili da drže loptu, Lester je svoju šansu čekao iz kontri, što je Rodžers osetio napravivši ključnu izmenu. U 71. minutu u igru je ušao Čengiz Under, koji je posle samo pet minuta pobegao i kao na tacni proigrao Vardija za 1:3.

Konačnih 1:4 postavio je Tilemans u nadoknadi vremena, sudija je morao da konsultuje VAR, odlučio je da pokaže na belu tačku, a siguran izvođač bio je Belgijanac, koji je postigao i drugi pogodak na meču.

Lester sada ima samo bod manje od Liverpula, dok je Lids ostao u sredini tabele sa 10 osvojenih bodova.

Što se Vardija tiče, on je stigao do brojke od sedam postignutih golova, jedan više dali su samo Son i Kalvert-Luin.