"Vatromet" golova u Kelnu, "jarčevi" gurnuli Hertu ka Cvajti!

22:29

Nemoguća misija za klub iz Berlina u preostala dva kola.

@fckoeln_en
@fckoeln_en

Fudbaleri Kelna deklasirali su Hertu na svom terenu rezultatom 5:2 u 32. kolu nemačke Bundeslige.

Herta je nakon ovog poraza ostala zakucana za poslednje mesto na tabeli sa 25 bodova i potrebno je da se u dva preostala kola dogodi pravo čudo pa da se ova ekipa domogne makar 16. pozicije koja vodi u baraž.

Keln je na bezbrižnom desetom mestu sa 41 bodom.

Prvo poluvreme bilo je sjajno i donelo je čak pet golova.

Domaćin je poveo u osmom minutu preko Zelkea, a Herta preokrenula pogocima Tusara u 18. i Stevana Jovetića u 33. minutu.

Do kraja prvog dela još dva gola i to u mreži tima iz Berlina. Hubers je u 39. minutu izjednačio na 2:2, a Skiri je u 43. doveo Keln u vođstvo od 3:2.

U nastavku napadi Kelna, kao da se on bori za "goli život" i zasluženih 4:2 u 69. minutu, kada je drugi put na meču pogodio Hubers.

Nije ni tu stao domaćim tim, Herta je prosto zrela da ispadne, nije imala nikakav odgovor, niti je pokazala reakciju, pa je u 81. minutu pao i peti gol za Keln. Denis Huseinbašić je matirao Kristensena i postavio konačnih 5:2.