EPA-EFE/Kai Foersterling

Fudbaleri Valensije i Viljareala upisali su važne pobede nad Granadom i Kadizom u 28. kolu La Lige.

Valensija je na svojoj Mestalji pobedila Granadu rezultatom 2:1.

Već u četvrtom minutu Vas je iskoristio asistenciju Gaje za 1:0.

U 66. Guedeš je asistirao Blanku i pogodio za nedostižnih 2:0. Počasni pogodak za Granadu postigao je Roberto Soldado, legenda Valensije, ali tek u 90. minutu pa nije bilo vremena za veće iznenađenje.

Treba istaći da je naš Uroš Račić ponovo odigrao ceo meč za "slepe miševe", koji su sada skočili na 12. poziciju sa 33 boda, dok je Granada osma sa 36.

Viljareal je identičnim rezultatom slavio protiv Kadiza i ostao u trci za Evropu.

Viljareal je sedmi sa 43 boda, dva manje od Real Sosijedada i Betisa i ovi timovi će se do samog kraja boriti za Ligu Evrope i Ligu konferencije.

Strelci za Viljareal bili su Đerar Moreno u petom minutu iz penala i Karlos Baka u 67. dok je Aleks u 69. postigao jedini pogodak za Kadiz.

I pored poraza, Kadiz je  na sigurnom 15. mestu sa 29 bodova, šest više od Eibara i Alavesa koji su ispod crte.