sreda 28.08.2024.
23:36

Ko je ovo očekivao.

EPA-EFE/Mariscal

U terminu od 21.30 sati odigrana su dva meča trećeg kola španske La Lige i u oba su viđena ozbiljna iznenađenja. Atletiko i Espanjol su remizirali bez golova u Madridu, dok je Alaves u gostima pobedio Real Sosijedad sa 2:1.

U Madridu totalna inicijativa Atletika, stativa Lina, niz šansi, dva poništena gola Rikelmeu i na kraju veliki kiks ekipe Dijega Simeonea i veliki bod za povratnika u ligu iz Barselone.

Atletiko sada ima pet bodova, dok je ovo Espanjolu prvi bod u sezoni.

U San Sebastijanu je reprezentativac Španije Orajzabal dobio crveni karton u 29. minutu, ali je Real Sosijedad i sa desetoricom poveo tri minuta kasnije preko Mendeza.

Viljalibre je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio na 1:1 iz penala, a u nastavku je Alaves iskoristio brojčanu prednost i slavio pogotkom Tonija Martineza u 77. minutu.

Alaves sada ima četiri boda, a Real Sosijedad tri.