nedelja 26.02.2023.
22:42

Milan mnogo bolji od komšija večeras.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana pobedili su Atalantu u okviru derbija 24. kola Serije A rezultatom 2:0.

Večeras je bilo veče rekorda u Italiji. Zlatan Ibrahimović je postao najstariji igraču Seriji A u proteklih 28 godina, a Stefano Pioli je upisao svoju 800. utakmicu kao trener.

,,Rosoneri" su stigli do bitne pobede i sada su iskoristili poraz Intera i izjednačili se na drugom mestu tabele sa 47 bodova, koliko ima i gradski rival.

Milan je poveo od 25. minuta, a tragičar je bio Muso pošto mu je na kraju pripisan autogol. Teo Ernandez je jako pucao sa nekih 20 metara iz trka i savladao golmana, koji nije uspeo da izblokira ovaj šut.

Leao je bio u prilici posle nekoliko minuta, ali je pogodio prečku.

Po povratku na teren Milan je ponovo bio konkretniji. Mesijas je pokušao posle primljenog pasa u kaznenom prostoru, ali završnica nije bila dobra.

U 86. minutu je ipak uspeo Mesijas. Ispratio je pas Leaa u prostor i poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.