Veghorst pravda poverenje Ten Haga, Junajted korak bliže trofeju posle šest godina

sreda 25.01.2023.
22:52

Sasečen Notingem Forest.

@ManUtd/Twitter

Fudbaleri Mančester junajted pobedili su Notingem Forest u gostima, u prvom polufinalnom meču Liga kupa rezultatom 3:0.

Junajted je korak bliže finalu i prvom trofeju, koga su poslednji put osvojili 2017. godine. To je bilo u Liga kupu kada su u borbi za pehar bili bolji od Sautemptona i u Ligi Evrope posle pobede nad Ajaksom.

,,Đavoli" su došli do gola već u šestom minutu. Rašford je predriblao celu odbranu Notingem Foresta i lako stigao do gola Henesija i zatresao mrežu.

Dvadesetak minuta kasnije, Forest je postigao gol iz brze akcije, ali poništen je zbog ofsajda.

Mančester je u pravo vreme postigao svoj drugi pogodak. Antoni je šutirao, Henesi je odbranio ovaj nalet, ali je odbitak pokupio Veghorst, koji je u Mančester došao u ovom prelaznom roku.

Nije bilo velikih prilika po povratku na teren, energija je pala kod oba tima. Oba trenera su dosta menjala, pogotov Ten Hag, uveo je neke mlade igrače i polako zatvarao meč.

U 79. minutu Pelistri je pokušao po desnoj strani, centrirao je Veghorstu, ali Holanđanin nije bio dovoljno precizan da postigne još jedan gol.

Tačku na meč stavio je Bruno u 89. minutu. Bio je praktično sam pred golom i lako postigao pogodak.

Revanš ova dva tima igra se 1. februara kada će domaćin biti Mančester junajted na ,,Old trafordu".