Veliki gest Čelsija - Donacija porodici Dioga Žote
Svaka čast šampionima sveta.
Povezane vesti
Penal i igrač više su nedovoljni kad imaš Megvajera, Junajted prosuo pobedu u Bornmutu
Slot doneo loše vesti, pa upitao: "Ne znam koliko bi puta trebalo da kažem?"
Mijatović umešan u Čelsijeve sporne transfere, a iz Madrida sprema obračun u Partizanu?
Premijer liga previše velikodušna prema Čelsiju?
Fudbalski svet nastavlja da na razne načine odaje počast portugalskom reprezentativcu i napadaču Liverpula Diogu Žoti, koji je pre nešto više od mesec dana tragično izgubio život u saobraćajnoj nesreći zajedno sa rođenim bratom Andreom Silvom, takođe fudbalerom.
Iako Žota nikada nastupao za Čelsi, ovaj klub je pokazao izuzetan gest solidarnosti i saosećanja odlučivši da deo premija osvojenih na Svetskom klupskom prvenstvu donira porodiciama stradalih fudbalera.
Kako prenose britanski mediji, Čelsi je od trijumfa na šampionatu održanom u Sjedinjenim Američkim Državama, uključujući pobedu u finalu protiv Pari Sen Žermena, inkasirao više od 100.000.000 evra. Od tog iznosa, 15.000.000 bilo je namenjeno premijama za igrače i stručni štab.
Na inicijativu menadžera Enca Mareske, fudbaleri i rukovodstvo kluba odlučili su da se odreknu dela tog bonusa (500.000 evra) u korist Žotine porodice, čime su pokazali retko viđen čin humanosti i kolegijalnosti.
0 Komentara