nedelja 08.08.2021.
23:18

Iz ''keca u dvojku'' u Monpeljeu.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

U poslednjoj večerašnjoj utakmici prvog kola francuske Lige 1, ekipa Marseja je kao gost savladala domaći tim Monpeljea rezultatom 3:2.

Gosti su već na samom početklu meča zatresli mrežu, ali Pajeov gol posle VAR intervencije nije priznat zbog ofsajda.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u znaku domaćeg tima, koji je poveo u 30. minutu autogolom Peresa, a samo četiri minuta kasnije Laborde je duplirao prednost Monpeljea - 2:0.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a drugi deo igre doneo je veliki preokret Marseja. Čengiz Under je u 68. minutu smanjio prednost domaćih, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Dimitri Paje koji je golovima u 75. i 80. minutu meča doneo pobedu ekipi Marseja.

Od srpskih internacionalaca, Nemanja Radonjić je bio na klupi za rezerve u ekipi Marseja, a kod domaćih isto to važi za Ristića i Škuletića, s tim što je Ristić u 88. minutu dobio priliku da odigra par minuta.