petak 28.10.2022.
22:25

Verder na poziciji koja vodi u Evropu.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Verdera iz Bremena savladali su Hertu sa 1:0 u 12. kolu nemačke Bundeslig.

Utakmica na "Vezeru" bila je siromašna šansama, po jednu vrlo dobro imale su obe ekipe i to u prvom poluvremenu, ali je trenutak odluke viđen u završnici.

Posle samo dva minuta Marko Rihter je mogao da donese prednost ekipi iz Berlina, ali je njegov udarac završio pored gola.

U 26. minutu najbolja prilika za domaćine. Šutirao je Marvin Dukš glavom, a lopta otišla preko gola.

Drugo poluvreme bilo je nezanimljivo sve do 85. minuta kada je Antoni Jung uputio dobar centaršut, a napadač Verdera Niklas Fulkrug glavom sa nekih 12 sjajno pogodio za trijumf domaćih.

Čitav meč za Verder odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković i lako izašao na kraj sa protivničkim napadačima.