23:30

Penal-serija odlučila poslednjeg putnika na Evropsko prvenstvo!

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Reprezentacija Poljske će na šampionatu Evrope igrati u grupi D, sa Francuskom, Austrijom i Holandijom!

Ona je večeras u Kardifu, u poslednjoj utakmici baraža, u finalu "staze A", posle penal-serije bila bolja od domaćeg Velsa rezultatom 5:4, pošto u regularnom toku meča i u produžecima nije bilo golova.

Veoma tvrdo prvo poluvreme su u Kardifu odigrala dva tima koja su prilično izjednačena po kvalitetu.

Vodila se velika bitka na sredini terena, nije bilo lopti za napadače, pa ni šansi za gol, a prvo i jedino uzbuđenje viđeno je u prvom minutu nadoknade vremena, kada je Benu Dejvisu poništen pogodak, nakon intervencije iz VAR sobe. Defanzivac Totenhema je, naravno, mrežu zatresao posle prekida.

Važnost ovog susreta je još više došla do izražaja u drugom poluvremenu, ekipe su bile previše oprezne, pa se u produžetke otišlo bez ikakvog uzbuđenja na terenu.

Poljaci su u produžecima sve više stezali obruč ispred kaznenog prostora Velšana, ali i dalje nisu pronalazili put do mreže. I ne samo to, nego su utakmicu završili bez ijednog šuta u okvir gola za 120 minuta igre!

Velšani su uspeli da se odbrane i da se izbore za ulazak u penal-seriju. Kulminacija drame u Kardifu!

1. serija: Levandovski - 0:1, Dejvis - 1:1

2. serija: Šimanjski - 1:2, Mur - 2:2

3. serija: Frankovski - 2:3, Vilson - 3:3

4. serija: Zalevski - 3:4, Vilijams - 4:4

5. serija: Pjontek - 4:5, Džejms - brani Ščensni - Poljska je na Evropskom prvenstvu!