subota 01.10.2022.
20:25

Sjajna igra domaćina.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Verdera iz Bremena savladali su Borusiju Menhengladbah sa ubedljivih 5:1 u osmom kolu nemačke Bundeslige.

Domaćin je tako podsetio ljubitelje fudbala na dane kada su se na "Vezeru" igrale utakmice Lige šampiona, a Verder bio jedan od najjačih timova u zemlji.

Već posle 13 minuta bilo je ogromnih 3:0.

Verder je došao do vođstva golom napadača Niklasa Fulkruga u 5. minutu. Samo tri minuta kasnije nova radost za navijače domaćih, ovoga puta strelac je bio Marvin Duškaš. Fulkrug je svojim drugim golom na meču zaokružio 13 minuta iz snova za Verder i praktičnorešio pitanje pobednika.

Do kraja poluvremena defanzivac gostiju Rami Bensebaini postigao je autogol i tako potvrdio da ovo nikako nije Menšovo veče.

Uspeo je Markus Tiram da malo popravi utisak i postigne"počasni" pogodak za goste u 63. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mihael Vizer u 73. minutu, asistent je bio razigrani Fulkrug.