subota 23.09.2023.
20:26

''Jarčevi'' i dalje bez ijedne pobede ove sezone.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

U utakmici petog kola nemačke Bundeslige, Verder je večeras na svom terenu u Bremenu savladao ekipu Kelna sa 2:1.

Ovo je druga pobeda Verdera od početka sezone i sada ima šest bodova na desetoim mstu na tabeli, a Keln je na začelju, zajedno sa Darmštatom i Majncom - sve tri ekipe imaju samo po jedan osvojeni bod.

Na prvi gol se čekalo pola sata, a do njega su došli fudbaleri Kelna. Sve se dogodilo posle kornera sa leve strane u 31. minutu, kada je najsnalažljiviji u petercu Verdera bio Dejvi Zelke i jednu prethodno odbijenu loptu sproveo udarcem glavom u mrežu za 0:1.

Samo sedam minuta je trajalo vođstvo gostiju, a onda sjajno dodavanje Dukša kroz sredinu za Borea koji ulazi u kazneni prostor i pogađa mrežu golmana Švabea - 1:1.

Džastin Njinma je munjevito utrčao sa desne strane u kazneni prostor, gde je prihvatio lotu koju mu je poslao Linen sa sredine terena, izbio je sam ispred golmana Švabea i rutinski ga savladao - 2:1.

Do kraja bez promene rezultata, Verder je ostvario važnu pobedu, a današnji popodnevni program je obeležila ubedljiva pobeda Bajerna, o čemu opširnije možete da čitate OVDE.