Verona ostaje u Seriji A, Lazović asistent protiv Specije

Autor: Filip Rodic
nedelja 11.06.2023.
22:41

Fudbaleri Verone slavili su u baražu za opstanak u Seriji A protiv ekipe Specije sa 3:1. Prvi duel bio je završen bez golova.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Verona ostaje deo italijanske elite i to posle ubedljivog izdanja na gostovanju.

Identičnih 31 bod i 3:3 u međusobnom skoru doveli su do baraža u kom je Verona uspela da izbaci Speciju.

Prvi gol na meču pao je u 5. minutu, Davide Faraoni je pas Darka Lazovića pretvorio u pogodak posle šuta sa distance. Lopta se odbila tokom leta i iznenadila golmana Specije Dragovskog.

Deset minuta kasnije Itan Ampadu izjednačava vrhunskim šutem.

Nastavilo se raspucano prvo poluvreme, na žalost igrača Specije sa još dva gola u njihovoj mreži. Siril Ngonge je golovima u 26. i 38. minutu postavio Veronu na bezbednu distancu pred veliku pauzu.

Bilo je zanimljivosti i u drugom poluvremenu, iako nije pao gol. Davide Faraoni je dobio crveni karton zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru u 68. minutu, a igrač Specije Mbala Nzola promašuje penal dva minuta kasnije. Tačnije, brani mu Lorenzo Montipo.