petak 21.04.2023.
22:51

Ali, moraće još mnogo da se trude.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Verona je kod kuće slavila protiv Bolonje rezultatom 2:1 u okviru 31. kola italijanske Serije A.

Poveli su domaći posle penala. Nakon faula u šesnaestercu, sudija je konsultovao VAR i dosudio penal. Verdi je lako realizovao ovaj šut i poslao loptu u donji levi ugao.

Verona je imala minimalnu prednost na poluvremenu, koju je u nastavku duplirala.

U 62. minutu posle centaršuta Verdi je bio prvi u skoku i glavom postigao gol za 2:0.

Bolonja je napadala u drugom delu meča, uputila sedam šuteva, od toga dva u okvir gola, ali nikako nije uspevala da realizuje pogodak.

Ipak, konačno su stigli gosti do prvog gola na meču u četvrtom minutu nadoknade, a strelac je bio Domingez.

Bolonja je posle ovog meča osma sa 44 boda, dok je Verona 17. pred zonom ispadanja sa istim brojem bodova koliko ima Specija koja je 18, ali utakmicom više i nešto boljom gol razlikom.