utorak 20.04.2021.
22:43

Srbin ponovo strelac.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Fiorentine prekinuli su niz od četiri uzastopna kiksa pošto su slavili na gostovanju Veroni 2:1 nanevši domaćem timu treći poraz u nizu.

U prilično nesadržajnom prvom poluvremenu gosti iz Firence poveli su u drugom minutu nadoknade golom Dušana Vlahovića sa penala nakon faula koji je načinio Antonin Barak.

Srpski napadač je rutinski poslao loptu u mrežu za vođstvo Viole.

Već u 65. minutu gosti iz Firence su stekli prednost od 2:0 kada se Martin Kaseres našao na pravom mestu i iz odbitka duplirao prednost svom timu.

Verona je bila na pragu novog poraza, a to nije sprečio ni gol glavom Edi Antonija Salseda u 72. minutu kojim je domaćin prepolovio zaostatak.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata pa je Fiorentina, bar dok svoje mečeve ne odigraju Đenova i Specija, skočila do 13. mesta, a Verona je lošom serijom ostala na 9. mestu sa realnom mogućnošću na padne poziciju niže ukoliko u sredu Sampdorija opravda ulogu favorita u Krotoneu.