Vest Hem i Souček prete Junajtedu, Vulvsi u krizi rezultata

nedelja 27.02.2022.
16:58

Čeh strelac pobedonosnog gola za "Čekićare".

EPA-EFE/Peter Byrne

Fudbaleri Vest Hema opravdali su ulogu favorita protiv Vulverhemptona i slavili na domaćem terenu 1:0 u meču 27. kola Premijer lige.

Vest Hem je ovom pobedom stigao četvrtoplasirani Mančester junajted na svega dva boda zaostatka i isto toliko im nedostaje da se izjednače sa ovim timom, koji je na poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Prvu ozbiljniju priliku na meču propustio je Eron Kresvel u 23. minutu kada je iz slobodnog udarca šutirao malo pored stative.

Svega šest minuta kasnije oprobao se i Antonio, ali njegov pokušaj iz izgledne pozicije osujetio golman "Vukova".

U 39. minutu Deklan Rajs pogodio je stativu, a vođstvo domaćinu doneo je u 59. minutu Tomas Souček na asistenciju Antonija.

Samo sedam minuta kasnije oprobao se i Boven, ali je njegov udarac bio nedovoljno precizan.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, pa tim iz istočnog Londona već u narednom kolu ima priliku da pobedom na teškom gostovanju Liverpulu, uz eventualni kiks Junajteda protiv Mančester sitija, stigne do kote četiri.

Vulverhempton je trećim porazom u nizu ostao na osmom mestu, najviše zahvaljujući zalihama bodova stečenim u prethodnom delu šampionata.