Vest Hem je u strašnoj seriji, VBA promašio izjednačenje!

utorak 19.01.2021.
20:53

"Čekićari" u ozbiljnoj formi.

EPA-EFE/Matthew Childs

Fudbaleri Vest Hema stigli su do treće uzastopne pobede u Premijer ligi pošto su u 18. kolu na svom terenu slavili protiv Vest Bromvič Albiona 2:1.

Tima bivšeg kapitena reprezentacije Srbije Branislava Ivanovića stigao je u London posle velike pobede u Vulverhemptonu, ali ovaj put, iako čvrstog otpora, nisu uspeli da dođu ni do boda.

Ekipa Sema Alerdajsa dobro je parirala favorizovanom domaćinu, ali ih je manjak koncentracije u prvom minutu nadoknade vremena odveo sa zaostatkom na odmor.

Strelac vodećeg gola za Vest Hem bio je Džerod Boven tako što se izvrsno snašao u petercu gostujućeg tima.

Da VBA nije stigao u London sa "belom zastavom" videlo se u 51. minutu kada je Mateus Pereira postigao sjajan gol nakon šuta izvan šesnaesterca.

Gol u prvi mah nije priznat, ali je posle provere VAR-a ovaj pogodak uvažen.

Ipak, kako je meč odmicao kvalitet domaćih je sve više dolazio do izražaja. Pokušavali su Manuel Lancini, Deklan Rajs, ali je period dominacije materijalizovao Mikail Antonio.

Bila je to sjajna kombinacija nakon što je Jarmolenko spustio loptu glavom, a Antonio lagano zakucvao loptu u mrežu.

Sve je moglo da padne u vodu da je u Darnel Furnolg bio precizniji iz izgledne prilike u 90. minutu.

Vest Hem se trećom pobedom u nizu izjednačio po broju bodova sa Evertonom i sada oba tima imaju po 32 boda, ali uz čak dva meča više "čekićara".

VBA je nakon pobede na "Molinou" ostao sa 11 bodova i grčevitom borbom za opstanak u narednom periodu.