nedelja 05.12.2021.
19:28

Nova pobeda Stivena Džerarda.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom "Vila parku" ekipu Lestera rezultatom 2:1 u 15. kolu Premijer lige.

Od dolaska Stivena Džerarda, Vila je pobedila na tri od četiri utakmice, izgubila je samo od Mančester Sitija, što svakako raduje navijače domaćeg tima.

Lester je poveo posle kontre u 14. minutu, Daka je proigrao Barnsa koji je pogodio sam ugao za 0:1.

Ipak, Vili je bilo potrebno samo tri minuta da dođe do izjednačenja. Buendia je gađao glavom, Konsa je zakačio i sproveo u mrežu za 1:1.

Vila je u nadoknadi postigla pogodak, strelac je bio Remzi, ali je on poništen posle asistencije iz VAR sobe, jer je golman Šmajhel bio fauliran.

U 54. minutu, Vila je preokrenula, nakon kornera MekGina, Konsa je ponovo na pravom mestu, glavom je pogodio prvi ugao za 2:1.

Brendan Rodžers je krenuo na sve ili ništa, uveo je Džejmija Vardija koji je iz nekog razloga ostao na klupi, a potom je i Ajoze Perez zamenio Daku, da bi u poslednjih nekoliko minuta ušao i Ihenaćo.

Lester je u finišu "bunario", u napad je otišao i golman Šmajhel, ali je gostujući tim večeras bio potpuno nemoćan.

Međutim, Lester je pokazao da je u ovoj sezoni daleko ispod svog nivoa, što potvrđuje i tek 11. pozicija. Aston Vila je sustigla Lester i sada zajedno imaju po 19 bodova i nalaze se na sredini tabele.