subota 14.09.2024.
20:40

Preokret za trijumf domaćina.

beta/AP//Jacob King

Fudbaleri Aston vile savladali su Everton sa 3:2 (1:2) u meču četvrtog kola Premijer lige.

Gosti iz Liverpula došli su na "Vila park" bez pobede i odlično su se prikazali u prvom delu meča.

Do prednosti ih je doveo Dvajt Meknil u 16. minutu. Prodata lopta na sredini terena otvorila je kontru sa goste, koju je Meknil okončao preciznim šutem.

Isti igrač je kao učestvovao u akciji za drugi gol u 27. minutu kao asistent prilikom prekida za Dominika Klaver-Luina.

Prvi korak do preokreta domaćina načinio je Oli Votkins u 36. minutu, postavivši i konačni rezultat prvog poluvremena. Prvi gol za Votkinsa u Premijer ligi, još od duela sa Arsenalomm u aprilu.

Ponovo se Votkins upisao u strelce,donevši egal 2:2 i 58. minutu.

Ekipa Unaja Emerija je konačno stekla prednost u 76. minutu, preko Džona Durana. Izuzetan gol, kandidat za najlepši u ovom kolu.

Srpski igrač u redovima Aston vile Kosta Nedeljković je proveo meč na klupi.

Tim iz Birmingema je došao do trećeg trijumfa u prva četiri kola sezone, a Everton je još uvek na nuli.

Vili sledi otvaranje u Ligi šampiona protiv Jang bojsa 17. septembra, a Everton istog dana se nadigrava protiv Sautemptona u Liga kupu.