ponedeljak 27.11.2023.
23:01

Spektakl za kraj kola.

Zac Goodwin/PA via AP

Fudbaleri Fulama pobedili su ekipu Vulverhemptona rezultatom 3:2 u 13. kolu Premijer lige.

Tek što je meč počeo, Fulam je poveo, u sedmom minutu Robinson je asistirao, a Ivobi bio na pravom mestu za 1:0.

Vulvsi su brzo uzvratili, posle akcije po desnoj strani, Belegard je centrirao na drugu stativu, a tamo je na pravom mestu bio Kunja koji je glavom savladao Lena za 1:1.

U nastavku smo gledali sličnu igru, veoma otvorenu i intenzivnu i još po jedan gol na obe strane, iz penala.

U 59. minutu Semedo je zakasnio i oborio Kernija, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Vilijan i pogodio za 2:1.

Ali, Vulvsi su opet ubrzo uzvratili, Hvang je pobegao i iznudio penal, opet je sve bilo čisto. Isti igrač je preuzeo odgovornost i zategao loptu u mrežu u 75. minutu za 2:2.

Fulam je u finišu krenuo na sve ili ništa, u samom finišu domaći su tražili penal pošto je Žoao Gomeš zakačio Vilsona. Sudija je prvobitno pustio da se igra nastavi, a onda je usledila VAR provera nakon koje je sudija promenio svoju odluku.

Opet je odgovornsot preuzeo Vilijan, koji je izveo još jedan savršeni penal za 3:2 i veliko slavlje domaćih navijača.

Fulam je sada sustigao Vulvse na tabeli, timovi imaju po 15. bodova i dele od 12. do 14. mesta sa Kristal Palasom.