Važne pobede.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Viljareala i Real Sosijedada upisali su minimalne pobede u 26. kolu španske Primere.

Viljareal je kao gost bio bolji od Osasune rezultatom 3:0.

Gol odluke postigao je krilni igrač "žute podmornice" Samuel Čukvueze u 14. minutu. On je iskoristio asistenciju Pedrace i efektno iz peterca zatresao mrežu Osasune.

Pet minuta pre kraja pobedu gostiju potvrdio je Hose Luis Morales, da bi u nadoknadi vremena isti igrač još jednom je zatresao mrežu Osasune.

Gol manje viđen je na meču Real Sosijedad - Elće gde su domaći slavili protiv "fenjeraša" sa 2:0.

Domaći su poveli u 48. minutu kada je gol vredan tri boda postigao napadač domaćih Takefusa Kubo nakon sjajne asistencije Davida Silve.

U nadokndadi vremena Sosijedad je duplirao prednost golom Andere Berenečee i potpuno zasluženo stigao do trijumfa.

Nakon novih trijumfa Real Sosijedad je četvrti, a Viljareal šesti tim u šampionatu Španije. Na drugoj strani, Osasuna trenutno zauzima 10, a Elće ubedljivo poslednje mesto na tabeli.